Ogólnopolska akcja "Obudź się".

    Dnia 23 września 2009r. nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego happeningu organizowanego po raz pierwszy przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Janikowie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Janikowo.
   O godzinie 9:30 najmłodsi uczniowie z klas I-III wraz z nauczycielami zgromadzili się na boisku szkolnym. Tam pedagog p. Krystyna Wesołowska odczytała uczniom przesłanie akcji, a uczniowie włączyli budziki - symbole akcji, po to, aby wyrwać się z wakacyjnego snu. O godzinie 11:15 klasy IV-VI wraz z nauczycielami i panią dyrektor Haliną Jaszcz, zgromadziły się na boisku szkolnym. Obecni byli równiez goście: przewodniczący GKRPA p.Roman Kiełb oraz przewodniczący Rady Rodziców p.Grzegorz Czerwiński. Goście,osoby prowadzące happening i jednocześnie jego organizatorki w szkole: p.Alina Knop-pedagog i p.Agnieszka Podolska-Urbaniak-logopeda oraz przedstawiciele wszystkich klas ubrani byli w koszulki z logo akcji. Wszyscy zebrani wysłuchali przesłania głównego organizatora akcji - Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, zwracającego uwagę na cele akcji. A są to: uświadomienie zagrożeń wynikające z kontaktów, nawet tych najmniejszych, z narkotykami, wyrwanie z wakacyjnego trybu życia, przypomnienie o realnym życiu, szkole, obowiązkach, przyjaciołach i ich potrzebach, pracy nad sobą i przeciwstawienia się nudzie,    która jest jednym z mechanizmów powstawania rozmaitych uzależnień. Następnie wszyscy włączyli budziki, które są symbolem tej akcji i mają nam przypominać o tym, aby wreszcie obudzić się z wakacyjnego życia i przenieść w to realne.
    Tego dnia rozdano też ok.200 ulotek informacyjnych zawierających sygnały ostrzegawcze, a także bazę adresów placówek niosących pomoc młodzieży w naszej gminie i okolicy.