Dzień Dziecka
    1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Zgodnie z tradycją nie było w tym dniu lekcji. Wszyscy uczniowie i nauczyciele rozpoczynali zajęcia o godz.8:00. W klasach IV-VI nie zabrakło atrakcji. Klasy V rozpoczęły ten dzień od zawodów pływackich na basenie.  W turnieju brali udział uczniowie kl. IV i V. Każda klasa zobowiązana była wystawić (wg ustalonego regulaminu turnieju) drużynę 10-cio osobową (składającą się z dziewcząt  i chłopców). Zawodnicy startowali w swojej kategorii wiekowej (kl. V - rozpocz.turnieju o godz. 8.00; kl. IV – rozpocz. o godz. 10.00).
Uczniowie rywalizowali w nastepujących konkurencjach, mających charakter zabawy:
klasy V
-sztafeta z "makaronem"
-sztafeta dowolna z materacem
-motorówki
-sokole oko

klasy IV
-sztafeta z "makaronem"
-motorówki
-sokole oko
-wyscig nurków
-zbieranie piłek.

Wyniki:
 klasyfikacja drużynowa

kl. V

I miejsce - klasa V D
II miejsce - klasa V B
III miejsce - klasa V C
IV miejsce - klasa VA

kl. IV

I miejsce - klasa IV B
II miejsce - klasa IV D
III miejsce - klasa IV A
IV miejsce - klasa IV C

Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom turnieju. Kibice - koledzy, koleżanki wraz z  nauczycielami - znajdujący się na widowni, dopingowali swoje drużyny.
Rolę sędziów pełnili: p.M. Pietrala, p.E. Niedźwiecka, p. W. Pawlak, p.G.Płuciennik, p.E.Radoń.
Po skończonym turnieju uczniowie udali się do budynku szkoły przy ul.Szkolnej. Tego dnia gościliśmy wolontariuszy pracujących w Stowarzyszeniu Wzajemnej Pomocy "Flandria". Przygotowali oni ciekawe zajęcia dla naszych uczniów. Klasy VI zapoznały się na początku z prezentacją dotyczącą właśnie pracy wolontariuszy. W tym czasie kl.IV miały spotkanie z wychowawcami, na którym uczniowie otrzymali soki i słodycze. Następnie kl.IV pod okiem wolontariuszy robiły prace z origami. Powstały różnorodne kształty: żaby, małpki, łódeczki. Okazało się, że czwartoklasiści świetnie sobie radzą.
Kl.VI natomiast uczyły się podstawowych kroków aerobicu w rytmie hip-hop. Wiele było przy tym śmiechu i zabawy. Okazało się, że mamy wielu utalentowanych tancerzy. Po tej turze zajęć kl.IV poszły na basen, a kl.V wróciły do szkoły. Nastąpiła przerwa śniadaniowa. A po niej kl.VI wprawiały się w origami, a kl.V ćwiczyły aerobic.Wolontariusze wspaniale nawiązali kontakt z naszymi uczniami. Wszyscy świetnie się bawili. Ten Dzień Dziecka był naprawdę bardzo udany .Dziękujemy wolontariuszom z "Flandrii" za przeprowadzenie ciekawych zajęć. I zapraszamy jeszcze kiedyś do nas.

    Podobnie jak w klasach IV-VI, młodsze dzieci również nie miały w tym dniu lekcji. Postanowiliśmy umożliwić dzieciom rozwijanie swoich zainteresowań. Każdy uczeń mógł zapisać się na wybraną formę zajęć. Odbyły się więc zajęcia w następujących formach aktywności: sportowa, plastyczna, matematyka i angielski na wesoło, literacka, sudoku, ryzyk - fizyk, aerobik, wokalno- instrumentalna, miłośników przyrody i gry planszowe. Zajęcia przebiegały w miłej i radosnej atmosferze.