Kółko informatyczne


     Zajęcia  mają na celu  zdobycie przez uczniów umiejętności wykorzystania sprzętu komputerowego i oprogramowania przy rozwiązywaniu praktycznych problemów.
Uczniowie poznają programy użytkowe, które są dostępne w naszej pracowni. Za pomocą Painta uczniowie tworzą własne rysunki, które następnie wykorzystują  do edycji zaproszeń okolicznościowych.
Przy pomocy programu Gif Animator, wykonują proste gify animowane, które później umieszczają na swoich stronach internetowych,
Zapoznają się z podstawowymi zasadami tworzenia stron internetowych. Do swoich prac wykorzystują programy FrontPage Express (do tworzenia stron WWW) i program Picture Publisher (do obrabiania zdjęć).
Uczniowie poznają również sposoby zakładania kont pocztowych, konfigurowania skrzynki pocztowej oraz możliwości wysyłania i odbierania wiadomości. Dzięki tym umiejętnością nawiązują kontakty z uczniami z innych szkół.
Poznają program Charisma, za pomocą którego tworzą prezentacje na wybrane przez siebie tematy. Wykonane prace można wykorzystać do zabawy jak również do nauki.
 
 

NASZE PRACE

materiały dla uczniów
Praca w edytorze tekstu
Wstawianie tabeli do tekstu
Wstawianie tabeli w StarOffice
Przydatne rzeczy zwiazane z edytorem tekstu


Powrót