KONKURSY
Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny 2010"
    W tym roku odbyła się XIX edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny 2010". 18 marca  swoje matematyczne umiejętności sprawdzało 25 uczniów z klas IV - VI. Konkursowe zmagania poprzedziły przygotowania. Owocem tych starań stały się sukcesy naszych uczniów.

Wyróżnienie w konkursie zdobyli:


    Największy sukces w tegorocznym konkursie odniosła uczennica klasy VI c Aleksandra Bugaj (opiekun p.M.Dankowska) zdobywając wynik
 bardzo dobry. Uczennica wraz z opiekunem brała udział w uroczystym zakończeniu konkursu w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Warto też wspomnieć, iż nagrodą dla Oli wycieczka.

    Jak widać, wbrew obiegowej opinii, że matematyka to trudny przedmiot, uczniowie naszej szkoły świetnie sobie z nią radzą. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odkryjemy kolejne talenty matematyczne.
 

Gminny Konkurs Matematyczny
    Nasza szkoła była organizatorem Gminnego Konkursu Matematycznego Klas III. W konkursie, który odbył się 25 maja 2010 roku, wzięło udział 20 uczniów reprezentujących szkoły w Ludzisku, Broniewicach i Janikowie. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania tekstowe przygotowane specjalnie dla nich. Najlepszymi matematykami wśród trzecioklasistów zostali:
- na miejscu I:
Damian Humaj SP Ludzisko, wych. p. Hanna Brulińska,
Bartosz Malak z klasy III a, SP Janikowo, wych: p. W. Jęziorska,
Sebastian Gotowicz z klasy III d, SP Janikowo, wych: p. B. Cegielska,
- na miejscu II:
Martyna Wikarska z klasy III c, SP Janikowo, wych: p. J. Zaleta,
- na miejcu III:
Aleksandra Osika, SP Broniewice, wych: p. A. Krzemień.
Szymon Zaleta i Martyna Strzała z klasy III d, SP Janikowo, wych: p. B. Cegielska
Aleksandra Matuszak z klasy III c, SP Janikowo, wych: p. J. Zaleta
Mateusz Gomułka z klasy III b, SP Janikowo, wych: p. A. Panas.
Wszystkim nagrodzonym i ich wychowawczyniom gorąco gratulujemy.
Konkurs przygotowały panie: E. Niemczyk, J. Janiak, L. Podolska - Radzikowska i A. Rugowska.
 
 
Szkolny konkurs z języka angielskiego dla klas I
    Dnia 31 maja 2010 roku w budynku szkoły przy ul. Kozala odbył się konkurs z języka angielskiego dla klas pierwszych. Konkurs poprzedziły eliminacje, podczas których z każdej klasy wyłoniono po trzech reprezentantów. Poziom wiedzy finalistów był bardzo wysoki i wyrównany, ale po licznych zmaganiach udało się wyłonić najlepszą drużynę.
Miejsce I zajęła reprezentacja klasy I c w składzie: Gabryszak Sylwia, Głuchowicz Kacper i Zaleta Adrian.
Miejsce II przypadło ex aequo reprezentacji klasy I a w składzie: Kubiak Kamil, Łaganowski Michał i Wojciechowska Kamila i I b w składzie: Ciesielska Agata, Krzemień Małgorzata i Wieczorek Katarzyna.
Miejsce III zajęła reprezentacja klasy I d w składzie: Brzuchacz Alina, Brzuchacz Weronika i Przybylska Olga.
Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy! Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, które zostały wręczone w Dniu Dziecka. Organizatorem konkursu był nauczyciel języka angielskiego, pani mgr Agnieszka Tomczak. W pracach komisji uczestniczyła również pani Iwona Szczutkowska, która czuwała nad poprawnością przebiegu konkursu oraz pełniła funkcję sekretarza.
 
Konkurs recytatorski
    Dnia 22 maja 2010 roku w Teatrze Miejskim W Inowrocławiu, odbył się konkurs recytatorski "O Pióro Jana Brzechwy". Konkurs zorganizowany został przez Kujawskie Centrum Kultury. Wzięło w nim udział 59 uczestników ze szkół naszego powiatu. Jury przyznało nagrody na poziomach klas, a więc osobno oceniane były klasy I, II i III. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów: Szymon Zaleta III d, Nina Ryszewska III b, Julia Tulibacka II b, Małgorzata Krzemień I a, Adrian Zaleta I c. Jury postanowiło nagrodzić:

Ninę Ryszewską III b, op. A. Panas- III m-ce
Julię Tulibacką II b, op. Jolata Sobańska- wyróżnienie
Szmona Zaletę III d, op. Jolanta Zaleta- wyróżnienie
Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknego i odważnego występu!
 

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY
      Dnia 19 maja 2010 roku, po raz kolejny, odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny. Ma on na celu:       W konkursie brali udział najlepsi matematycy z klas trzecich. Zadaniem uczestników było poprawne rozwiązanie zadań tekstowych o różnym stopniu trudności, wymagające od uczestników wiedzy i umiejętności w zakresie logicznego myślenia.
Laureatami tegorocznego Szkolnego Konkursu Matematycznego zostali:
MIEJSCE I:
Martyna Wikarska kl. III c - wych. Jolanta Zaleta
Igor Rogalski kl. III c - wych. Jolanta Zaleta
Krzysztof Stankiewicz kl. III c - wych. Jolanta Zaleta
Szymon Zaleta  kl. III d - wych. Beata Cegielska
Martyna Strzała kl. III d - wych. Beata Cegielska
MIEJSCE II:
Damian Jankowski kl. III a - wych. Wiesława Jęziorska
Bartosz Malak kl. III a - wych. Wiesława Jęziorska
Sebastian Gotowicz kl. IIId - wych. Beata Cegielska
MIEJSCE III:
Mateusz Gomułka kl. III b - wych. Anna Panas
Aleksandra Matuszak kl. III c - wych. Jolanta Zaleta
Dawid Czołgoszewski kl. III c - wych. Jolanta Zaleta
Jakub Uszko kl. III d - wych. Beata Cegielska
        Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Wyróżnieni uczniowie przechodzą do kolejnego etapu i wezmą udział w Gminnym Konkursie Matematycznym.
        W przygotowanie Szkolnego Konkursu Matematycznego zaangażowane były panie:  E. Niemczyk, J. Janiak, A. Rugowska, I. Szczutkowska.
 
 
Konkurs plastyczny "Kocham Cię Polsko"
W maju 2010 roku odbył się szkolny konkurs plastyczny "Kocham Cię Polsko". Spośród prac uczniów klas IV-Vi prezentujących ciekawe zakątki w naszym kraju, polskie zabytki i symbole narodowe jury wybrało 3 najlepsze. I miejsce zajęła Paulina Legumina z klasy IVa, II- Maciej Niemczyk z Va, a III- Julita Cegielska z Vd.
 
Konkurs wiedzy o Fryderyku Chopinie
    Rok Chopinowski pozwala na bliższe poznanie sylwetki wielkiego kompozytora oraz jego twórczości. Szkoła Muzyczna w Inowrocławiu z towarzystwem Pro Arte zorganizowała konkurs wiedzy o F. Chopinie. Zadanie polegało na wybraniu jednego z podanych tematów dotyczącego F. Chopina i wykonanie albumu w dowolnej formie i technice. Najciekawsze prace zostały wysłane do Inowrocławia. Werdyktem jury między innymi I miejsce zajęła Monika Pluta z klasy VIe naszej szkoły. Wykonała album na temat "Śladami Fryderyka Chopina w Ojczyźnie". W ciekawej formie, poprawna oraz estetyczna praca zyskała uznanie w oczach jury. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 25 kwietnia w Szkole Muzycznej w Inowrocławiu. Nie zabrakła przy tej okazji muzyki wielkiego kompozytora. Jest to nie tylko osobista satysfakcja Moniki ale my wszyscy, jako społeczność szkolna możemy być dumni, że uczniowie swoją pracą i wzorową postawą godnie reprezentują naszą szkołę.
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania
    W dniach 5 i 6 maja 2010 roku w budynku przy ul. Kozala odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. W środę 5 maja w konkursie zmagali się uczniowie klas drugich, a w czwartek klasy trzecie.
    Uczniowie prezentowali wybrane i przygotowane wcześniej fragmenty swoich ulubionych książek. Dużym powodzeniem  cieszyły się takie książki jak: "Nowe przygody Mikołajka", "Martynka" czy "Pinokio". W II etapie konkursu dzieci losowały wiersz, który miały zaprezentować, a w etapie III losowano fragment prozy. Uczniowie pięknie interpretowali zarówno poezję, jak i prozę. Czytali płynnie, w dobrym tempie, z odpowiednią intonacją i aktorskim zacięciem. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a  na laureatów konkursu czekały nagrody książkowe. Najlepiej czytający otrzymali tytuł: Mistrza Pięknego Czytania. Konkurs przygotowała biblioteka i świetlica szkolna.

Wyniki konkursu w kl. II-gich:
Mistrz Pięknego Czytania - Julia Tulibacka kl.II b
I miejsce - Konrad Ratajczak kl. II a
II miejsce - Julia Klonowska kl. II b
III miejsce - Oliwia Sobczak kl. II c
wyróżnienie: Jakub Balmowski kl.II d i  Weronika Dworczak kl. II a

Wyniki konkursu w kl. III -cich:
Mistrz Pięknego Czytania - Szymon Zaleta kl. III d
I miejsce - Bartosz Malak kl. III a
II miejsce - Sebastian Gotowicz kl. III d
III miejsce - Przemysław Pawlak kl. II a
 wyróżnienie: Olga Nurska kl. III b i Nina Ryszewska kl. III b
Gratulujemy!
 


 

Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej
    Dnia 29.04.2010 roku w MGOK-u w Janikowie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej "Moja ulubiona piosenka". Brało w nim udział 27 osób z naszej szkoły.
W klasach I-III
Grand prix - Jakub Balmowski, kl. II d, opiekun p. I Głażewska
I miejsce - Michał Ochocki , kl. III d, opiekun p. J. Zaleta
II miejsce -  Nikola Kończal, kl. I d, opiekun p. A. Rugowska
Wyróżnienie
- Małgorzata Krzemień, kl. I b, opiekun p. J. Janiak
-Maryna Kubicka, kl. III, opiekun p. A. Panas
W klasach IV-VI
I miejsce - Agata Rochowiak, kl. V c, opiekun M. Puzio
II miejsce - Aleksandra Jonatowska, kl. IV d, opiekun M. Puzio
III miejsce- Iga Górska, kl. VI a, opiekun M. Puzio
Wyróżnienie - Jolanta Krzemień, kl. V d, opiekun M. Puzio
 
Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny
        Dnia 19 marca 2010 roku w Integracyjnej  Szkole Podstawowej w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod patronatem prezydenta miasta Inowrocławia dla uczniów  klas III i IV o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy integracyjnej IVa- Mateusz Mocek, przygotowany przez panią Magdalenę Płuciennik. Uczeń naszej szkoły zajął I miejsce.
 
Konkurs wielkanocny
     Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną ogłosił w kwietniu MGOK w Janikowie. Cieszył się on dużym zainteresowaniem uczniów, którzy popisali się pomysłowością przygotowując piękne prace.
    Grand prix konkursu zdobył Filip Krokos z klasy Vd. II miejsce przyznano Patrycji Tomaczak z Vc. Gratulujemy!

Konkurs czytelniczy

    W marcu, w szkole przy ul. Kozala odbył się konkurs czytelniczo- plastyczny pod nazwą "Moja ulubiona bajka" dla najmłodszych uczniów. Konkurs ten poprzedziły zajęcia biblioteczne w klasach pierwszych, podczas których  dzieci poznały nowe bajki i baśnie, a także odgadywały bajkowe zagadki i rebusy. Uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne, które ukazują ulubionych bajkowych bohaterów. Jury  przyznało 26 wyróżnień. Dzieci otrzymały nagrody książkowe, a wyróżnione prace ozdabiają korytarz naszej szkoły. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna oraz świetlica.
KURATORYJNY KONKURS MATEMATYCZNY
    10 marca 2010 roku ogłoszono wyniki konkursu matematycznego szkół podstawowych, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Konkurs odbywał się w trzech etapach: szkolnym, powiatowym i wojewódzkim. Komisja konkursowa wyłoniła 53 laureatów spośród 120 najlepszych "matematyków" województwa kujawsko-pomorskiego. Miano laureata uzyskały dwie uczennice naszej szkoły: Aleksandra Bugaj z klasy VI c, uczennica pani Małgorzaty Dankowskiej i Monika Pluta z klasy VI e, podopieczna pani Lilianny Krukowskiej. Aleksandra Bugaj jest również laureatką konkursu przyrodniczego. Tytuł ten wiąże się z tym, że uczennice zwolnione są ze sprawdzianu po szóstej klasie, uzyskując maksymalną liczbę punktów. Serdecznie gratulujemy tak dużego osiągnięcia.
 
Gminny Konkurs Recytatorski
Dnia 3 marca W MGOK-u odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Jury przyznało następujące nagrody:

KLASY I
I m-ce Małgorzata Krzemień S.P. Janikowo
II m-ce Adrian Zaleta S.P. Janikowo
III m-ce Blanka Sikorska S.P. Kołodziejewo

Wyróżnienie:
Daria Niemczyk S.P. Janikowo
Emil Kowalski S.P. Janikowo
Michał Łaganowski S.P. Janikowo
Weronika Sulowska S.P. Janikowo
Aleksandra Myka S.P. Kołodziejewo

Klasy II
I m-ce Julia Tulibacka S.P. Janikowo
II m-ce Liliana Jęziorska S.P. Janikowo
II m-ce Michał Zieliński S.P. Janikowo
III m-ce Jędrzej Wesołowski S.P. Janikowo

Wyróżnienie:
Natalia Szałecka S.P. Janikowo
Nina Czechorowska S.P. Janikowo
Jakub Balmowski S.P. Janikowo
Małgorzata Wawrzyniak S.P. Janikowo

Klasy III

I m-ce Julia Kowalska S.P. Janikowo
I m-ce Nina Ryszewska S.p. Janikowo
II m-ce Martyna Kubicka S.P. Janikowo
II m-ce Bartosz Malak S.P. Janikowo
III m-ce Mikołaj Siwka S.P. Janikowo

Wyróżnienie:
Michał Ochocki S.P. Janikowo
Aleksandra Matuszak S.P. Janikowo
Paulina Piwek S.P. Janikowo

Specjalną nagrodę GRAND- PRIX przyznano Szymonowi Zalecie S.P.Janikowo

 
Malowane muzyką
Z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w szkolnej galerii zaprezentowane zostały prace uczniów zainspirowane muzyką wielkiego kompozytora. Wcześniej uczniowie wzięli udział w audycji muzycznej poświęconej życiu i twórczości Chopina.
Na wystawie znajdują się prace Marii Antczak, Alicji Jóźwiak, Pauliny Leguminy, Katarzyny Siemińskiej, Oskara Dopierały z klasy IVa, Wiktorii Zwolanowskiej z IVb, Patryka Perlińskiego z IVc, Julii Kozdroń z Va oraz Moniki Bartczak, Martyny Jendrzejczak z Vb.
Ewa Zamiara
KONKURS RECYTATORSKI
Dnia 27 lutego w domu kultury "Przydomek" w Inowrocławiu odbył się powiatowy konkurs recytatorski "Koziołek Matołek". Konkurs rozgrywał się między uczniami w dwóch kategoriach wiekowych;
- 6-8 lat ( I i II klasa)
- 9-11 lat ( III i IV klasa)
Z naszej szkoły ( klas I- III) wzięło udział trzynaścioro uczniów. W konkursie wzięły również udział dzieci z następujących szkół: z Inowrocławia, z Pakości , Barcina, Orchowa oraz Nowej Wsi Wielkiej . Słowa Pani kierowniczki brzmiały- "Dzieci z Janikowa królują dzisiaj na naszej scenie". Rzeczywiście mamy czym się pochwalić, ponieważ:
- w pierwszej grupie wiekowej :
 uczeń klasy I c - Adrian Zaleta - otrzymał wyróżnienie - opiekun- Jolanta Zaleta przy współpracy z w-cą Lucyną Podolską


- w drugiej kategorii wiekowej :

uczennica klasy III b - Nina Ryszewska - otrzymała wyróżnienie- opiekun- Anna Panas
uczeń Michał Ochocki III c - otrzymał III miejsce - opiekun - Jolanta Zaleta
uczeń Szymon Zaleta III d - otrzymał II miejsce - opiekun - Jolanta Zaleta przy współpracy z w-cą Beatą CegielskąSerdecznie wszystkim gratulujemy!

Halowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego
    W dniu 27.02.2010r. w Kruszwicy odbyły się Halowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstwowych w piłce nożnej - 5 osobowej-chłopców
Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Tomasz Woźniak VId, Tomasz Gilas Va, Tomasz Oczkowski VId, Paweł Radaszewski VId, Michał Borecki Vic, Paweł Krupiński Vc, Mikołaj Zieliński VId, Wiktor Wiśniewski VId, Mateusz Brzóstowski Vb, Adam Przybylski Va.
W finale pokonała:
Janikowo - Wierzchosławice 3:0
Janikowo - 1 Kruszwica 4:0
Janikowo - 2 Kruszwica 5:1
Janikowo - 11 Inowrocław 7:1
Janikowo - Gniewkowo 3:0
i zajęła I miejsce zdobywając puchar ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Królem  Strzelców został Michał Borecki.


Opiekun drużyny Elżbieta  Niedźwiecka

Szkolny Konkurs Matematyczny "Szalone liczby"
Dnia 23.02.2010r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny "Szalone liczby" dla uczniów klas II. Klasy reprezentowały 3-osobowe zespoły w składzie:
klasa IIa - K. Grzelak, K. Ratajczak, S. Rugowski - opiekun D. Legumina,
klasa IIb - M. Zieliński, W. Leśniewska, K. Stawicki - opiekun J. Sobańska,
klasa IIc - W. Gajewicz, D. Jędrzejewski, F. Wiśniewski - opiekun H. Zaraś,
klasa IId - W. Kubiak, J. Balmowski, M. Ochocki - opiekun I. Głażewska.
Uczniowie zmagali sie z różnorodnymi, ciekawymi zadaniami.
Oto uzyskane wyniki:
I miejsce - kl. IIc
II miejsce - kl.IIb
III miejsce kl. IIa
IV miejsce - kl. IId
Konkurs przygotowały: E. Niemczyk, J. Janiak i Alina Rugowska
KONKURS MITOLOGICZNY
    16 lutego 2010r. klasy piąte stanęły do rywalizacji w konkursie mitologicznym pt. "Z wizytą na Olimpie". Jego organizatorem była p. E. Twarużek. Trzyosobowe drużyny walczyły o miano "Znawcy mitów", a następnie uczniowie indywidualnie sprawdzali swoją wiedzę z zakresu "Mitologii". W tym roku zacięta rywalizacja toczyła się między klasą Vd i Vc. Ostatecznie zwycięsko wyszli z tego boju przedstawiciele klasy Vd, którą przygotowała p. M. Pęziak. Kolejne miejsca zajęły drużyny z klasy Vc, Vb i Va. Najlepszymi znawcami mitologii greckiej okazali się: Krzysztof Matusiak z klasy Vd (opiekun p. M. Pęziak), Karolina Kufel i Marta Malak z Vc (uczennice p. E. Twarużek).
 
KONKURS SUDOKU
    9 lutego 2010r. w świetlicy przy ulicy Szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Sudoku. Wzięło w nim udział  18-ro uczniów klas IV-VI.
Zmagania miały na celu popularyzację wśród dzieci łamigłówek liczbowych, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, a także dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania.
    Organizatorzy uważają, że zadowolenie z osiągniętego sukcesu, jakim jest samodzielne rozwiązanie łamigłówki, winno zachęcać uczniów do dalszych ćwiczeń i poszukiwania rozwiązań innych problemów logicznych, technicznych czy też matematycznych, a  tym samym wiarę we własne możliwości.
    Uczniowie rozwiązując kolejne plansze sudoku, przechodzili do dalszego etapu gry. Na tej zasadzie w poszczególnych grupach wiekowych wyłoniono najlepszych.
    Tytuł Sudokumistrza na poziomie klas V przypadł Annie Stawskiej-uczennicy klasy Vd, natomiast ten sam tytuł spośród szóstoklasistów uzyskała uczennica VIe Monika Pluta.
Organizatorzy zmagań: p.M. Lewandowska i p.J. Czubachowski gratulują wszystkim uczestnikom podjęcia rozwiązania japońskiej łamigłówki i zapraszają do regularnego grania w Sudoku w ramach codziennych zajęć.
 
XVIII SZKOLNY KONKURS WIEDZY O REGIONIE
    Już po raz szesnasty w naszej szkole odbył się SZKOLNY  KONKURS  WIEDZY  O  REGIONIE przeznaczony dla uczniów klas czwartych i piątych. Biorący w nim udział pochwalić się mogli wiedzą o przeszłości i dniu dzisiejszym swego miasta, gminy oraz całej kujawskiej ziemi.
    Wszyscy uczestnicy rozwiązywali regionalny test przygotowany przez organizatora zmagań. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Najlepszym znawcą tematyki regionalnej w szkole okazała się uczennica klasy Vc Patrycja Tomczak. Drugą lokatę zdobyło dwóch uczniów z klasy Vd: Krzysztof Matusiak i Kacper Sobczak. Cała trójka przygotowywała się do konkursu pod opieką p. D. Świetlik. Miejsce trzecie wywalczył Maciej Niemczyk z Va - opiekun p. E. Zamiara.
    Najlepsi szkolni znawcy Małej Ojczyzny rywalizować będą wkrótce w konkursie międzyszkolnym, a na razie na apelu podsumowującym I półrocze roku szkolnego 2009/2010  otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Wszystkim uczestnikom konkursu należy pogratulować tak bogatej wiedzy o Janikowie i okolicach.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła D. Świetlik.
 
 
Corrida ortograficzna dla klas IV-VI
    W grudniu 2009 roku odbył się doroczny szkolny konkurs "Corrida ortograficzna". Jego organizatorem jest pani Anna Trela. Celem konkursu jest wyrabianie nawyku prawidłowej pisowni, eliminowanie błędów ortograficznych i wdrażanie do samokontroli. Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych osobno na swoich poziomach pisali dyktando i rozwiązywali test ortograficzny. Na ich podstawie wyłoniono laureatów konkursu.

WYNIKI CORRIDY ORTOGRAFICZNEJ
KLASY IV

I  miejsce:
Aleksandra Jonatowska  kl. IV d - op. p. D. Świetlik
II miejsce:
Aleksandra Lussa kl. IV d - op. p. D. Świetlik
III miejsce:
Aleksandra Kończal kl. IV a - op. p. D. Świetlik
KLASY V
I  miejsce:
Marta Malak kl. IV c - op. p. Ewa Twarużek
II miejsce:
Zuzanna Witkowska kl. V d - op. p. M. Pęziak
III miejsce:
Daria Szczutkowska kl. V d - op. p. M. Pęziak
KLASY VI
I  miejsce:
Aleksandra Bugaj kl. VI c - op. p. M. Pęziak
II miejsce:
Martyna Gabryszak kl. VI d  - op. p. A. Trela
III miejsce:
Olga Pankowska kl. VI c - op. p. M. Pęziak
 
Sprawozdanie z Gminnego konkursu Piosenki Religijnej
    Dnia 20 listopada 2009 o godzinie 16.00 W MGOK w Janikowie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Religijnej. W konkursie brali udział uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych I-III i klasy IV-VI. Celem konkursu było propagowanie piosenek o tematyce religijnej, a także ewangelizacja uczniów poprzez muzykę chrześcijańską. Na konkursie byli obecni zaproszeni goście w osobach: Ks. Proboszcz Antoni Michalak z Parafii Najświętszego Serca Pan Jezusa, Pani wicedyrektor Halina Jaszcz, Członkowie Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w Janikowie, Członkowie Klubu Seniora "Złoty Wiek" w Janikowie oraz licznie przybyli mieszkańcy Janikowa i okolic, W klasach I-III pierwsze miejsce zdobyła A. Kalita SP Kołodziejewo kl. I, J. Tulibacka SP Janikowo kl. II, P.Kopydłowska SP Janikowo kl. III, natomiast wyróżniania otrzymali: M. Krzemień SP Janikowo, K. Powałowski SP Broniewice, J. Palmowski SP Janikowo, N. Czocharowka SP Kołodziejewo, D. Kościelska SP Kołodziejewo. W klasach IV-VI pierwsze miejsce zdobyła A. Jóżwiak SP Janikowo kl. IV, M. Jendrzejczak SP Janikwo kl. V, K. Powałowska SP Broniewice kl. VI, wyróżnienia otrzymali: N. Pluskota SP Broniewice, P. Szczepuła SP Ludzisko, D. Kwiatkowska SP Ludzisko, Z. Szczutkowska SP Ludzisko, A. Rochowiak SP Janikowo, J. Krzemień SP Janikowo, A. Mankowska SP Janikowo, A. Kapała SP Ludzisko. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani upominkami, natomiast osoby wyróżnione płytami CD.
Uczniowie, którzy zajęli I miejsca nagrodami książkowymi. Nad całością konkursu czuwali; p. Maria Lewandowska, p. Lucyna Plewa, p. Magdalena Ciesielska i p. Jacek Czubachowski.
 
Konkurs recytatorski
Miłośników i znawców poezji jest niewielu. Tym bardziej należy docenić tych, którzy chcą czytać wiersze i je interpretować. Doskonałą ku temu był konkurs recytatorski organizowany w listopadzie przez  MDK im. J. Korczaka w Inowrocławiu. W naszej szkole odbyły się eliminacje, podczas których uczniowie recytowali wybrane wiersze o jesieni. Najpiękniej zaprezentowali się: Aleksandra Lussa z klasy IVd (opiekun p. D. Świetlik), Filip Krokos kl. Vd (uczeń p. M. Pęziak), Julia Szymborska kl. VIa (opiekun p. E. Twarużek).
Okazało się, że werdykt szkolnego jury był trafny, ponieważ Filip Krokos, którego przygotowała  p. M. Pęziak, wrócił z Inowrocławia z wyróżnieniem.
 
Konkurs plastyczny "Mów do mnie wierszem"


Uczniowie klas IV i V wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Mów do mnie wierszem" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Parafiada. Zadanie polegało na wykonaniu ilustracji do wiersza M. Konopnickiej "Pojedziemy w piękny kraj". Spośród zgłoszonych prac jury wybrało obrazek Julity Cegielskiej z klasy Vd. Julita będzie reprezentować naszą szkołe w ogólnopolskim etapie konkursu.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom!


Praca Julity oraz kilka innych prac konkursowych.
 

Konkurs plastyczny "Barwy jesieni"
    Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Janikowie zorganizował dla uczniów szkół w naszej gminie konkurs plastyczny pn. „Barwy jesieni”. W przeprowadzonych wewnętrznych eliminacjach szkolnych wybrano najlepsze prace.
Werdyktem jury nasi uczniowie z grupy wiekowej klas IV-VI zdobyli następujące miejsca: oraz wyróżnienia
Trzosek Mikołaj kl.IVb
Łyszczarz Kinga kl.VId
Wszystkim gratulujemy!
 
 
Konkurs plastyczno - literacki "Śmieszne wierszyki łamiące języki"


    Każdy zna zdanie: "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie", ale mało kto wie, że autorem wiersza, z którego pochodzi ten cytat jest Jan Brzechwa. Jest wiele powiedzeń, które nie mają przypisanego autorstwa ("Stół z powyłamywanymi nogami"). Warto niektóre znać, by chociażby popisać się swoimi umiejętnościami wymawianiowymi, przed znajomymi i kolegami, np.: "No cóż, że ze Szwecji", "Cesarz często czesał cesarzową".
W październiku odbył się konkurs plastyczno - literacki "Śmieszne wierszyki łamiące języki". Uczniowie przepięknie zilustrowali wiele znanych wierszyków i powiedzeń. Najciekawsze prace zostały nagrodzone i zaprezentowane na wystawce szkolnej. Nad przebiegiem konkursu czuwały p. K. Zielińska i p. D. Domańska.