NASZE TALENTY


     23 października br. w naszej szkole odbyły się zmagania pt: "Nasze Talenty". Brało w nich udział 25 uczniów. Skierowane były dla społeczności uczniowskiej klas IV-VI. Działania miały na celu rozbudzanie i rozwijanie aktywności wśród dzieci i młodzieży, a także propagowanie młodych talentów oraz prezentację ich w szerszym gronie odbiorców.
     Była to doskonała okazja, aby warcabiści, często szlifujący swoje umiejętności w Osiedlowym Klubie Zefir w Janikowie mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami, dyplomami, pucharami i medalami. Niektórzy z nich np. Zuzanna Witkowska z kl. Vd,  Patrycja Tomczak z kl. Vc, czy Przemysław Słoma z kl. IV c jako wicemistrzowie Polski w kategorii dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych mają ich sporo.
     Umiejętności prezentowali też inni uczniowie, którzy nie osiągnęli jeszcze znaczących wyników. Była to też doskonała okazja do zmierzenia swoich sił i umiejętności z wicemistrzami i pozostałymi uczestnikami zmagań.
    Organizatorzy przygotowali również wystawę prac plastycznych. Można ją było obejrzeć w sali rekreacyjnej naszej szkoły. Obok szkiców i innych prac, uczniowie mogli również zobaczyć obraz wykonany haftem krzyżykowym, a także prace z orgiami.
     Były również indywidualne pokazy, wymienić można: śpiew, taniec nowoczesny a także hip- hop, playback shov, bead box, iluzję i magię.
    Wielką przyjemność i niespodziankę przygotował sponsor w osobie p. Katarzyny Lewickiej- właścicielki sklepu ogólnospożywczego w Janikowie, obdarowując wszystkich uczestników imprezy przepysznymi słodyczami. Organizatorzy w imieniu uczniów Szkoły Podstawowej w Janikowie składają serdeczne podziękowania, i wyrażają słowa uznania za tak miły gest.
 Zmagania "Nasze Talenty" przygotowali członkowie Zespołu Wychowawczego klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Janikowie: p. M. Lewandowska, p. S. Śmigielska oraz
p. J. Czubachowski.